İçeriğe geçin

Yurt Dışında İş Kurmak İsteyenler İçin İş Fikirleri

 

Yurt dışında iş kurmak fikrinin doğru ülke seçildiğinde ve kurulum işlemlerinin doğru bir şekilde yapıldığında ne kadar avantajlı olduğunu artık bilmeyen kalmamıştır.

Özellikle bazı ülkelerde vergilendirme sistemlerinin oldukça avantajlı olması karı iki katına çıkarmaktadır. Hal böyle olunca da yurt dışında şirket kurmak isteyenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Girişimciler iş kurma kararını verdiklerinde akıllarına direk acaba hangi iş kolunda yer almam daha karlı olur soruları gelmektedir. Bu sorunun cevaplandırılmasından önce bazı araştırmaların yapılması gerekir. Bizlerde sizlere bu amaçtan dolayı Yurt Dışında İş Kurmak İsteyenler İçin İş Fikirleri başlıklı bu yazı dizimiz ile bu konuda önemli bilgiler paylaşacağız…

 

Yurt dışında işyeri açmak fikrini kafanıza koyduğunuzda ilk olarak faaliyet göstereceğiniz alanı belirlemeniz gerekir. Bunu belirlemek içinse iş kuracağınız ülke hakkında iyi bir inceleme yapmanız yerinde olacaktır. Örneğin, sağladığı avantajlardan dolayı İsviçre’de iş kurmak istediğinizde ilk yapacağınız şey pazar araştırması olmalıdır. İsviçre’de tüketici alışkanlıkları kalite yönünde gelişmiştir. Bu nedenle en kaliteli şekilde üretilen saat ve çakılarla dünyaya adını duyurmuş bir ülkedir. Bu gibi pazar araştırmaları sizi sonuca ulaştıracak ve doğru kendinden emin adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca iş fikrine karar vermeden önce ülkenin vergilendirme sistemi ve ticaret kanunlarının da incelenmesi gerekir. Tüm bu işlemlerinizi, araştırmalarınızı PGS İnvestments firması olarak sizin yerinize üstlenmekteyiz..

 

Yurt dışında yatırım yapmak amaçlı iş fikri arayanların tüm bu araştırmaları işinde uzman bir iş ortağına yaptırmaları hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de profesyonellik ön planda olacağı için hata yapmanızı önleyecek, size de yüksek karlı işinizin meyvelerini toplamak kalacaktır. PGS İnvestments GmbH özellikle İsviçre’de şirket kurmak isteyenler için tüm araştırmaları yapmakta, iş fikrine iş açılmak istenen bölgeye göre karar verdikten sonra, kurulum sürecinde de sizlere danışmanlık yaparak yanınızda olmaktadır. Kurulumun ardından iş ortağınız PGS İnvestments GmbH, muhasebe işlemlerini de ilgili ülkenin ticaret kanunlarına göre profesyonelce gerçekleştirmektedir.

 

isviçrede iş kurmak